Abone ol
Abone ol

SON DAKİKA

Davamiz.net

“CUMHUR” Ittifakına karşı CHP – PKK ile Ittifak kurdu!

Beklenen oldu, en sonunda “CUMHUR” Ittifakına karşı CHP, PKK Temsilcisi HDP ile Ittifak kurdu!

“CUMHUR” Ittifakına karşı CHP – PKK ile Ittifak kurdu!

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, açıklanan seçim ittifakına ilişkin konuştu. Şentop, “Seçim ittifakını biz icat etmedik. Dünyada farklı uygulamalar var. CHP ile HDP ittifak yapsın girsin seçime, bu neden konuşulmuyor?” dedi.

HER PARTİ İÇİN SÜTUN OLACAK: Oy pusulasında fazla bir değişiklik olsun istemedik. İttifak yapan partiler oy pusulasında yan yana yer alacak. Her parti için bir sütun olacak. İttifakın ünvanı olan bir çerçeve olacak. Bütün detayları düşündük. Yine herkes kendi partisine oy verecek ana prensip bu. AK Parti’ye oy verecek olan AK Parti’ye MHP’ye oy verecek olan MHP’ye mühür vuracak.

BAKIRKÖY’DE BİR ARAYA GELEN HDP’LİLER, 7 HAZİRAN GENEL SEÇİMİ SONUÇLARINI KUTLADI. BARAJI AŞMANIN SEVİNCİNİ YAŞAYAN PARTİLİLER HALAYLAR EŞLİĞİNDE KUTLAMA YAPARKEN, BİR VATANDAŞIN ABDULLAH ÖCALAN’IN POSTERİ İLE MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN FOTOĞRAFININ OLDUĞU TÜRK BAYRAĞINI BİR ARADA SALLAMASI DİKKAT ÇEKTİ. (MURAT DELİCE – MURAT ERGİN/İSTANBUL-İHA)

OYLARI PARTİLERE DAĞITACAĞIZ: Mühürü nereye vurursanız vurun isterseniz birden fazla vurun diğer partinin alanına geçmeyince geçersiz olmayacak. İttifak alanı içerisinde farklı yerlere vurulduğunda geçerli olması lazım. Bu sorunu bir formülle çözmeye çalışıyoruz. İttifakın ortak oyu dediğimiz oy. Ama hangi parti olduğu belli değil. Bu oyları partilerin tek tek almış oldukları oy oranında partilere dağıtıyoruz.

Etiketler :


HABERLER
İLGİLİ HABERLER