Abone ol
Abone ol

SON DAKİKA

Davamiz.net

Davutoğlu Sessizliğini Bozdu, Erdoğan’a Sahip Çıktı

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Konya’da sessizliğini bozdu…

Davutoğlu Sessizliğini Bozdu, Erdoğan’a Sahip Çıktı

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiyen’nin Suriye politikasını Suriyelilerin iradesiyle aynı ölçüde gerçekleştiğini açıkladı.
Eski Başbakan ve AKP Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Bu trollerin yaptığı açıklamalar ahlaksızlıktır. Bu troll ahlaksızlıkları ülkemizin kendi içindeki birlikteliğini bozmaya yönelik adımlardır” ifadesini hatırlatarak “Bugün Cumhurbaşkanımızın işaretiyle bu trol ahlaksızlığına seferberlik ilan etme günüdür” dedi.

Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, AK Parti Konya İl Başkanlığı Kongresi’ne katıldı. Davutoğlu burada bir de konuşma yaptı…

“Türkiye’nin Suriye politikası her daim Suriye halkının ve Suriyelilerin iradesiyle aynı ölçüde gerçekleşmiştir.” diyen Davutoğlu, “Bu politikanın esası öncelikle barışçıl çözümdü. Öncelikle bu Esad’ı, kendi ordusunu, kendi halkına ileri sürmemek için ikna etmeye çalıştık. O bunu dinlemeyince mülteciler kapımıza geldiğinde o zavallı kardeşlerimize kucak açtık, doğru da yaptık.” şeklinde konuştu.

”Şunu başta Sayın Kılıçdaroğlu ve onun gibi konuşanlar bilmelidir. Türkiye’nin Suriye politikası her daim Suriye halkının ve Suriyelilerin iradesiyle aynı ölçüde gerçekleşmiştir. Bu politikanın esası öncelikle barışçıl çözümdü. Öncelikle bu Esad’ı, kendi ordusunu, kendi halkına ileri sürmemek için ikna etmeye çalıştık. O bunu dinlemeyince mülteciler kapımıza geldiğinde o zavallı kardeşlerimize kucak açtık, doğru da yaptık. Suriye muhalefeti barışçıl bir çözüm için yer aradığında ülkemizi açtık. Eğer açmamış olsaydık, bugün Cenevre’de Türkiye ile birlikte oturan Suriye muhalefeti olamazdı.Suriye halkının içinden çıkan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Türkiye tarafından özellikle sınırlarımızda güvenlik müdahil grup olarak tutuldu. Doğru da yaptık. Bugün eleştirilen o ÖSO’nun yiğitleri, yiğit Mehmetçiklerimizle aynı topraklarda kan döküyor. Selam olsun Suriye’nin yiğit insanlarına ve onlara yardıma koşan selam olsun Mehmetçiğe.”HABERLER
İLGİLİ HABERLER