Abone ol
Abone ol

SON DAKİKA

Davamiz.net

Erdoğan, ABD’nin Toprak Teklifine Bakın Ne Cevap Vermiş

ABD’li yetkililerin Mümbiç için “Şehrin yarısında siz olun, yarısında biz olalım” teklifini getirdiğini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisinin ise “Ne siz olun, ne biz olalım; buranın sahibi kimse onlar burada olsun” cevabını verdiğini aktardı.

Erdoğan, ABD’nin Toprak Teklifine Bakın Ne Cevap Vermiş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Daha Yeşil Bir Türkiye’yi Birlikte İnşa Edelim” sloganıyla başlatılan ağaçlandırma seferberliğinin tanıtıldığı etkinliğe katıldı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen etkinlikte, Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı.

“MÜMBİÇ’İN DEMOGRAFİK YAPISI DEĞİŞTİRİLEREK YENİ ÇATIŞMALARA ZEMİN HAZIRLANIYOR”

ABD’li yetkililerin Mümbiç için “Şehrin yarısında siz olun, yarısında biz olalım” teklifini getirdiğini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisinin ise “Ne siz olun, ne biz olalım; buranın sahibi kimse onlar burada olsun” cevabını verdiğini aktardı. Türkiye’nin bölgeye işgal için değil, istikrarı sağlamak ve teröristleri kovmak için gittiğinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Üstelik istikrarı sağlayarak bölge halkının yeniden kendi yurtlarına dönmesini temin gibi bir çabaları da yok. Tam tersine, koruyup kolladıkları terör örgütü, bölgenin demografik yapısını değiştirmeye yönelik çabalarıyla, sürekli yeni huzursuzluklara, yeni çatışmalara zemin hazırlıyor” şeklinde konuştu.

Terör örgütünün adının değiştirilerek, ‘Suriye Demokratik Güçleri’ denerek sadece kendi kendilerini kandırabileceklerini, bütün dünyanın, orada oynanan oyunun farkında olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Siz sadece kendinizi kandırırsınız, bizi kandıramazsınız” diye ekledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Obama döneminden beri, görüştüğümüz tüm Amerikalı yetkililer bize, DEAŞ tehdidinin ortadan kalkmasıyla terör örgütünün Mümbiç’ten çıkartılacağı garantisini verdi. Hatta bunun için, birkaç haftayla sınırlı tarih verenler dahi vardı. Aradan, değil birkaç hafta, neredeyse birkaç yıl geçti, ama değişen bir şey olmadı. Üstelik bu teröristlerin, bugün Afrin’de, yarın kim bilir nerede bize karşı savaşmak için hazır bekletildiği anlaşılıyor” sözlerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Amerikan Başkanı Sayın Trump’tan, ülkemize yönelik politikalardaki bu kafa karışıklığını giderecek, artık hadsizlik boyutuna varan açıklamaların önünü kesecek bir tavır ortaya koymasını bekliyoruz. Sayın Trump adına konuşanlar ne dediklerinin farkında değiller. Sayın Trump’ın bunlara bir ayar vermesi lazım. Hele hele Türkiye aleyhine açıklama yapmak için adeta sıraya girmiş izlenimi veren sözcülerin, yalana ve yanlışa dayalı fikirler beyan eden stratejistlerin, kin kusan medya mensuplarının gölgesinde biz bu işi sürdüremeyiz. Amerika’yla çok geniş bir zeminde ve derinlikli siyasi, diplomatik, ekonomik çıkarlarımızın bulunduğu bir gerçektir. Paramızla bize silah vermeyen Amerika, teröristlere ücretsiz olarak bu kadar silahı vermesini bize izah etmelidir.”HABERLER
İLGİLİ HABERLER