Abone ol
Abone ol

SON DAKİKA

Davamiz.net

Nureddin Yıldız: Kadınlar dayak yiyorsa şükretsin!

“6 yaşında çocukla evlenilebilir ve asansörde halvet” gibi tartışılan fetvalarıyla sık sık gündeme gelen Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız’dan bir skandal fetva daha geldi.

Nureddin Yıldız: Kadınlar dayak yiyorsa şükretsin!

Nurettin Yıldız kimdir? sorusu bugünlerde daha sık araştırılıyor. Sebebi ise 6 yaşında çocukla evlenilebileceğini, asansörde halvet olabileceği ve son olarak da battaniye ve yorgandan tahrik olunabileceği gibi skandal sözler söylemesi. Anlamsız açıklamalarına bir yenisini daha ekleyen Nureddin Yıldız kaç yaşında ve nereli?

‘6 yaşında çocukla evlenilebilir’, ‘asansörde halvet olunabilir’, yorgandan tahrik olunabilir’ gibi skandal sözlere imza atan Nurettin Yıldız kimdir? Yıldız kaç yaşında ve nereli İşte her açıklamasıyla bir skandala imza atan Nurettin Yıldız hakkında merak edilenler

NURETTİN YILDIZ KİMDİR?

1960 Of doğumlu olan Nurettin Yıldız, İstanbul’a geldikten sonra erken yaşta ilk dini eğitimini aldı. Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi’ne devam ettiği dönemde ilk yazı deneyimlerini kazandı. Nurettin Yıldız Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde aldığı bir yıllık eğitiminin ardından Mekke Ümmü’l-Kurra Üniversitesi’ne geçiş yaparak Usul-u Fıkıh bölümünü bitirdi.

ÖZEL YAŞAMI

Trabzon’un Of ilçesinde doğan Yıldız, İstanbul’a geldikten sonra babası Hilmi Yıldız’dan on yaşına kadar hafızlık ve ilk dînî eğitimini aldı. Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi’ne devam etti, akabinde Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde bir yıllık eğitim aldıktan sonra Mekke Umm Al-Qura Üniversitesi’ne geçiş yapıp orada Usul-u Fıkıh Bölümü’nü bitirdi. Daha sonra Mekke’de bulunduğu sürede özel ders aldı. Nurettin Yıldız evli olup dört çocuk babasıdır.HABERLER
İLGİLİ HABERLER