Abone ol
Abone ol

SON DAKİKA

Davamiz.net

Putin’den ABD’ye Canlı Yayında Nükleer Tehdit!

SON DAKİKA! PUTİN’DEN ABD’YE TEHDİT!

Putin’den ABD’ye Canlı Yayında Nükleer Tehdit!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in “dünyanın her yerini vuracak kapasiteye sahibiz” sözleri ABD ve NATO’ya karşı açık bir tehdit olarak yorumlanıyor.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yeni bir silahlanma yarışının sinyallerini verdi. Putin dünyanın her yerini vurabilecek yeni bir kıtalararası nükleer füze ürettiklerini açıkladı. Rusya lideri Putin dünyada bilinen tüm savunma sistemlerinin yeni füzeler karşısında etkisiz kaldığını da söyledi.

Rus lider, Rusya sınırları çevresindeki NATO konuşlanmaları ve ABD’nin füze savunma sistemlerinin Rusya’nın inşa ettiği askeri teknoloji ile etkisiz kaldığını öne sürdü. Putin, “Rusya ve müttefiklerine karşı bir saldırı, Rusya’ya bir saldırı olarak kabul edilecek ve derhal buna yanıt verilecek” açıklamasında bulundu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Federal Meclis üyelerine yaptığı yıllık konuşmada ülkesinin yeni füzelerini anlatarak dünyaya gözdağı verdi.

Geliştirdikleri yeni füzenin dünyanın hemen hemen her bölgesine ulaşabileceğini belirten Putin, savunma sistemlerinin çaresiz kalmasının yüksek ihtimal olduğunu da öne sürdü.

2017 sonunda yeni nükleer füzelerini test ettiklerini söyleyen Rus lider, güdümlü füzelere uygun küçük nükleer başlıklar geliştirdiklerini de açıkladı. Yeni başlıkların füze savunma sistemleriyle yok edilemeyeceğini iddia etti.HABERLER
İLGİLİ HABERLER