Abone ol
Abone ol

SON DAKİKA

Davamiz.net

“Rejim karşımıza çıkarsa, Esadı elimizden Putinde kurtaramaz!” Mesajı

Erdoğan Putine “Rejim bu yola girerse sonuçları olur” uyarısında bulundu. Erdoğan, Putin’in ardından Ruhani’yide uyardı

“Rejim karşımıza çıkarsa, Esadı elimizden Putinde kurtaramaz!” Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Viladimir Putin telefonda görüştü. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, YPG-Esed ile anlaştı iddialarıyla ilgili Putin’e uyarılarda bulundu.

Erdoğan aynı gün içerisinde İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile de bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Başta Afrin ve İdlib olmak üzere Suriye’deki son gelişmelerin değerlendirildiği görüşme hakkında detaylar açıklanmadı.

Hürriyet gazetesinden Hande Fırat’ın haberine göre, kaynaklar “Zeytin Dalı harekâtı kararlılıkla devam ediyor, Türkiye ve Rusya mutabık” dedi. Üst düzey kaynak “Rejim güçlerinin Afrin’e gireceği iddiası” için de, “Bu haberler Ankara açısından da teyide muhtaç. Çünkü bizdeki bilgiye göre de sahada böyle bir hareketlilik yok” ifadesini kullandı. Erdoğan – Putin görüşmesinde İdlib’de Gerginliği Azaltma Bölgesi’nde yeni gözlem noktaları oluşturma süreciyle ilgili meselelere de değinildi.

Rejim’in PYD ile anlaşarak Afrin’e gireceği haberlerinin ardından Putin’i arayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Girerlerse karşılığı olur” dedi.HABERLER
İLGİLİ HABERLER